×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
YKS ücretlerine Ürgüp Belediyesi’nin desteğine başvurular başladı
 10 Mart 2023

Ürgüp Belediyesi’nin gençlere destek olmak amacıyla bu yıl da başlattığı proje kapsamında YKS başvuru ücreti destek başvurularını almaya başladı.

ÖSYM tarafından YKS başvurularının alınmaya başlamasıyla Ürgüp Belediyesi tarafından da başvuru ücreti desteği için başvurular alınmaya başlandı.

Geçtiğimiz yıl ilki başlatılan proje kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) Alan Yeterlilik Testi'ne  (AYT)  Yabancı Dil Testi (YDT) ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) girecek Ürgüp'te ikamet eden, geçtiğimiz yıl mezun olan veya bu yıl mezun olacak durumda olan gençlerin başvuru ücreti bu yıl da Ürgüp Belediyesi tarafından karşılanacak.

Sayılan şartları taşıyan üniversite adayları kendisine ait İBAN bilgisi ile başvurularını 23 Mart 2023 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Ürgüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yapabilecek.

Projede amacın gençlere destek olmak olduğunu vurgulayan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk,  Gençlerimiz sadece derslerine odaklansın, başvuru ücretini dert etmesinler. Bu yıl da sınav başvuru ücretleri bizden. ” Değerlendirmesinde bulunarak sınava girecek üniversite adaylarına şimdiden başarılar diledi.

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi