×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
Ürgüp Belediyesi'nden babalara hediye balon turu
 20 Haziran 2021
Ürgüp Belediyesi tarafından babalar günü dolayısıyla daha önce hiç balona binmemiş 10 baba ile babalar gününe özel sıcak hava balon uçuşu gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinlikte Çavuşin Köyü yakınlarından kalkış yapan sıcak hava balonuna daha önce hiç sıcak hava balonuna binmemiş 10 baba ile birlikte uçuşa Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'te katılarak tüm babaların babalar gününü kutladığını belirtti.

Gökyüzüne yükselen sıcak hava balonu yaklaşık 1 saat boyunca bölge semalarında süzüldü.

Uçuş öncesi konuşan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk: "Şuan sabahın erken saatlerinde bu özel günde özel babalarımız ile kıymetli babalarımız ile Ürgüp'ümüzü temsil eden ve balona ilk defa binecek babalar ile bu Babalar Günü'nde hep birlikte balon turuna çıkacağız. Bizlerde hem şuan hayatta olan hem de ebediyete uğurladığımız tüm babalarımızın bu özel gününü Ürgüp olarak Ürgüp Belediyesi olarak kutlamayı bu şekilde değişik bir ambiyans ile yaşatalım istedik. Bu vesileyle Ürgüp'te ilk defa balona binecek 10 tane kıymetli insanla bugün birlikteyiz. Tüm Türkiye'deki kıymetli insanların, çınarlarımız, öğreticilerimiz, ustalarımız olan o kıymetli babalarımızın Babalar Günü'nü kutluyorum" dedi.

Balon turuna ilk defa katıldığını ve balona ilk defa bindiğini belirten Ali Duygulu'da "İlk defa balon turuna katılıyorum. Bu mutlu günümüzde bütün babaların Babalar Günü'nü kutluyorum. Ayrıca Ürgüp Belediye Başkanımıza böyle önemli bir günde bize sürpriz yaptığı için çok teşekkür ederim" diye konuştu.


ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi