×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
Ürgüp Belediyesi Kurban Etlerini İhtiyaç sahiplerine ulaştırıyor
 1 Temmuz 2023
Ürgüp Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin bayram sevincini yaşaması için Kurban Bayramı süresince belirlenen ailelere kurban eti dağıtımı yapıldı.

Oluşturulan 6 ekip tarafından mahallelerde kurban eti dağıtımı kurban bayramı süresince devam etti.

Ürgüp Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Ürgüp Mahalle Muhtarları ve Ürgüp Belediyesi’nin veri tabanından belirlenen 10 mahallede toplam 500 ihtiyaç sahibi ailenin sofrasına ulaşmak üzere kesilen kurbanlar paketlenerek 6 mobil araçla kapı kapı dolaşılarak teslim edildi.

Kurban ibadetinin amacına ulaşmasını sağlayan en önemli özelliğinin paylaşmak olduğunu vurgulayan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, “Hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bayramda da veren el ile alan el arasında köprü olma görevini bizlere verdi. Bizlerde her bayram olduğu gibi memleketimizde bir fazla çocuğun sofrasına eti nasıl koyarız onu en doğru şekilde nasıl amacına ulaştırırız, bu gaye ile 500 aile belirledik. Görevden öte gönüllülük bilinciyle bu işte ben de olmak istiyorum diye birbiriyle yarışan çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Allah nice kurban ibadetlerini amacına ulaştırmada iş birliği yapmayı bizlere nasip etsin. Herkesin kurban bayramı tekrardan mübarek olsun.” Dedi.
ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi