×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk Güney Kore’ye Gitti
 12 Ekim 2022

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı'nın (UCLG) Dünya Kongresi için Güney Kore'nin Daejeon şehrine gitti.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı kapsamında Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığına aday olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Altay'a destek için Türkiye'den 15 Belediye Başkanı ile bir arada olduklarını belirten Başkan Aktürk;  "UCLG (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı) 7.Dünya Kongresinde Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı'na aday olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Altay'a oy kullanmak üzere UCLG Dünya Konsey üyesi olarak Türkiye'den seçkin 15 Belediye Başkanı ve meclis üyeleri olarak Güney Kore'nin Daejeon kentindeyiz. İnşallah Cuma günü başkanlığı 3 yıllığına ülkemize getireceğiz" dedi..

Güney Kore'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aktürk, Türk ve Kore toplumlarının kardeşliğinin temelinin çok uzun yıllara dayandığını belirterek Koreliler için Kapadokya'nın vazgeçilmez bir tatil destinasyonu olduğunu gözlemlediğini vurguladı.

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi