×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
Başkan Aktürk'ün Ramazan Bayramı Mesajı
 12 Mayıs 2021
Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, tüm Müslüman Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığına başta sağlık olmak üzere sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini diledi.

Bir ay boyunca Ürgüp'te dayanışma ve yardımlaşmayı Ramazan Ayı’nın bereketi ile yaşamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Aktürk, "Bu mübarek ay vesilesi ile kardeşlik yeminimizi bir kez daha yineledik. Çok şükür ki Rabbimizin izni ile bir Ramazan Bayramı’na daha eriştik. Aslında Ramazan Bayramında Ürgüp'te salgın kısıtlamaları kapsamında evlerinde vakit geçiren tüm çocuklarımıza bir sürprizimiz vardı fakat Kudüs ve Mescid-i Aksa'da yaşanan zulümler ve Şehitlerimiz dolayısıyla iptal etme kararı aldık. İnşallah bir dahaki bayrama meydanda vatandaşlarımızla bir arada sağlıkla bir bayram kutlamayı diliyorum." dedi.

Başkan Aktürk bayram mesajına şöyle devam etti: "Son iki yıldır, pandemi sebebiyle bayramları sevdiklerimizden uzakta geçirmekteyiz. Bu sürecinin belki de en zor kısmı bayramlarda sevdiklerimizin elini öpememek ve sarılamamak, aynı sofrada buluşamamak oldu. Her şeyin başı sağlık. Elbet, bu günlerde geçecek. Özlediğimiz o güzel günlere tekrar kavuşacağız.  Akrabalarımızla, komşularımızla yeniden bir araya gelecek, büyüklerimizle bayramlaşacağız. Çocuklar yine bayramlıklarıyla heyecanla büyüklerinin ellerini öpecek. Şimdi hepimize düşen en önemli görev tam kapanma sürecinde de alınan tedbirlere uymamız. Gelecek bayramları hep birlikte kutlayabilmek için; sizlerin ve bizlerin sağlığı için bu bayram evlerimizdeyiz. Daha güzel ve sağlıklı yarınlarda buluşmak dileğiyle Tüm Ürgüplü Hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu bayramın tüm insanlığa sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum.

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi