×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
51. Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali Konserlerine binlerce kişi akın etti
 20 Eylül 2023
Ürgüp Belediyesi tarafından düzenlenen 51. Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali konser sahneleriyle de hafızalara kazındı.

ALATURKA AKŞAMLAR TRT İLE ÜRGÜP'TEN CANLI YAYINLANDI
Ekranların sevilen müzik programı Alaturka Akşamlar Ürgüp'ten yayınlanan bölümünde Gülşen Kutlu'yu konuk etti.

6 Eylül akşamında TRT Müzik kanalında 51. Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali konser sahnesinden İsmail Özkan ve Mine Geçili'nin sunumuyla 132 ülkeden canlı yayınlandı.
Programda misafirlerini Ürgüp'te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, 2019 yılında ilk göreve geldiği yıl da Alaturka Akşamlar programıyla başladığını belirterek misafirlerini tekrar Ürgüp'te görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.POP MÜZİĞİN SEVİLEN İSMİ ECE MUMAY ÜRGÜP BAĞ BOZUMU FESTİVAL SAHNESİNDE

Türk pop müziğinin genç ve güzel ismi Ece Mumay, tarihi güzellikleri ve sıra dışı görünümü ile dünya mirası listesinde yer alan Ürgüp'te düzenlenen festivalde muhteşem enerjisiyle ve güzelliğiyle büyüledi.

Ürgüp Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu, 51.Ürgüp Uluslararası Bağ bozumu Festivali Ece Mumay'ın sahne performasıyla karnavala dönüştü. Ürgüp'te yediden yetmişe tüm halkın akın ettiği festivalde ünlü sanatçı Ece Mumay en sevilen şarkılarını seslendirmesinin yanı sıra profesyonel dansçıların da eşlik ettiği dans şovlarıyla festivale damgasını vurdu. Canlı performansıyla hayranlarından tam not alan Ece Mumay'a şarkılarını söylerken binlerce kişi eşlik etti. 1 saati aşan konserde doyasıya eğlenen Ürgüplüler unutamayacakları bir gece yaşadı.

İddialı projeleri, özgün tarzı ve sahne performansıyla son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren başarılı sanatçının sahne repertuvarı ve muhteşem sesi gece boyunca alkışlandı.

İLYAS YALÇINTAŞ ÜRGÜP'TE

Gençlerin hasretle beklediği sevilen sanatçı İlyas Yalçıntaş Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivalinde eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Sevilen şarkılarıylaİlyas Yalçıntaş Ürgüp'tegençlere unutulmayacak bir Eylül akşamı yaşattı.FİNALDE ZARA İLE GALA KONSERİNE ONBİNLER AKIN ETTİ

Türk halk müziği sanatçısı Zara, Ürgüp’te verdiği konserde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Ürgüp Belediyesi tarafından düzenlenen ve dört gün boyunca dolu dolu etkinliklerin yaşandığı festivalin son günü akşamında sahne alan Türk Halk Müziğinin güçlü ve sevilen sanatçısı Zara, söylediği türkü ve muhteşem şarkılarıyla Ürgüplülere unutulmaz bir gece yaşattı.

Sahne performansıyla büyük beğeni toplayan ünlü sanatçı Zara, Festivalin Açık Hava Sahnesinde seslendirdiği birbirinden güzel eserlere vatandaşlar da eşlik etti.

Sahnede 2 saat kalan Zara gördüğü ilgi karşısında bir türlü konserini bitiremedi.

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren konserde Ürgüplüler gönüllerince eğlenerek, ünlü sanatçı Zara’ya eserlerinde eşlik etti.

Büyük bir coşkunun yaşandığı konser sonunda Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, sanatçı Zara’ya’a çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

Aktürk: “Muhteşemsin Ürgüp Harikasın Ürgüp Harikalar Diyarısın Ürgüp”

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk; ” Eşsiz sesi ve mükemmel performansı ile festivalimizin gala gecesinde sahne alan Zara; bizlere unutulmayacak bir gece yaşattı.

Başkan Aktürk; “Yarım asırlık festivalimizi, 51.’sine yakışır bir şekilde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Dolu dolu geçen dört gün boyunca festivalimize katılım sağlayan emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ayrıca, Eşsiz sesi ve mükemmel performansı ile festivalimizin gala gecesinde sahne alan Zara; bizlere unutulmayacak bir gece yaşattı. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Son olarak bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan her şeyin en iyisine en güzeline layık olan tüm değerli hemşerilerimiz Ürgüplülere, yine Ürgüp’te tam bir festival tadı yaşanmasına vesile olan binlerce misafirimize ve festivalimizin tüm bileşenlerinin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.


ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi