×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 

 

Ürgüp Belediyesi tarafından düzenlenecek 3. Kapadokya Ürgüp Balon festivali 4-5-6-7 Ağustos tarihinde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.


 Ürgüp’teki festivalde ünlü sanatçılar sahne alacak

Ürgüp Belediyesi tarafından hazırlanan festivalde bu yıl birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak.

Türkiye'nin en havalı festivali olarak nitelendirilen “3.Kapadokya Balon Festivali” Ürgüp’te Türkiye’nin önde gelen isimlerini ağırlayacak.

Ünlü  isimlerin katılacağı konserlerde ücretsiz olarak balonların night glow gösterileri ile birlikte katılımcılara unutulmaz anlar yaşatılacak.

Ürgüp Festival Alanı'nda düzenlenecek olan “Kapadokya Balon Festivali” 4 Ağustos’ta Cumhuriyet Meydanından festival alanına kadar sürecek kortej ile başlayacak.

Festivalde ayrıca çocuklara dört gün boyunca animasyon gösterileri yapıp hediyeler dağıtacak “BALONCAN” maskotu da yer alacak.

Karnaval grup medya sponsorluğunda düzenlenecek festivalde Super fm Canlı yayın otobüsü yayınlarını festival alanından yapacak.

Festival kapsamında Uluslar arası ressamlar tarafından resim sergisi ve Gürcistan’dan gelen gruplar tarafından sahne gösterileri de yer alacak.

Festival Komitesi Başkanı Mehmet Aktürk, “Ünlü sanatçıların katılımıyla düzenlenecek balon festivalimize destek veren tüm turizmcilerimize, iş insanlarımıza teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızı festivalimize bekliyorum.” Dedi.

KATILACAK SANATÇILARIN İSİMLERİ

Dört gün boyunca üst üste düzenlenecek olan konserler ise tamamen ücretsiz olacak.

Festivalde sahne alacak olan ünlü isimler ise şu şekilde;

·         4 Ağustos Perşembe : İnteraktif Show ve sunumuyla Doğukan Alsay  ardından Ece Seçkin

·         5 Ağustos Cuma: DJ Yasin Keleş ve Derya Uluğ

·         6 Ağustos Cumartesi: İkilem grubu ve SEFO

·         7 Ağustos Pazar: Mary Jane ve Sakiler

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi