×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
ETİ Çocuk Tiyatrosu Ürgüp'te çocuklarla buluşacak
 26 Ekim 2022

Her sezon çocuklara hayatlarında yepyeni pencereler açan tiyatro ile tanışma imkânı sağlayan Eti Çocuk Tiyatrosu, yeni özgün oyunu olan "Mutluluk Denince Akla" adlı tiyatro oyunuyla Ürgüp Belediyesi Sinema Salonunda çocuklarla buluşacak.

Mutlu olmak için sahip olunması gereken 12 temel bilgi ve değeri, eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara anlatmak üzere pedagog gözetiminde hazırlanan oyun serisi, profesyonel tiyatro sanatçıları tarafından sahnelenecek.

Eğitici olduğu kadar çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak olan Mutluluk Denince Akla oyununu izlemeye tüm çocukların davetli olduğunu söyleyen Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, "Mutluluk Denince Akla" adlı oyunun 2 Kasım 2022 saat 11:00'de ve 13:30'da 2 seans olarak 5-12 yaş grubu seviyesinde Ürgüp Belediyesi sinema salonunda ücretsiz olarak çocuklarla buluşacağını belirtti.

OYUNUN HİKAYESİ

Mutluluk Denince Akla’nın ilk bölümünde yardımlaşma ve paylaşmanın önemi anlatılırken ikinci bölümde çevreyi ve doğayı korumanın önemi aktarılıyor. Üçüncü bölümde sağlıklı yaşam için hareketli olmanın vurgulanacağı oyunun dördüncü bölümünde geri dönüşüm ve tasarruf, beşinci bölümünde hayvan sevgisi, altıncı bölümünde dostluğun önemi, yedinci bölümde yaratıcılık ve üretkenlik, sekizinci bölümünde içindeki gücü göstermenin insan hayatına katacağı güzellikler anlatılıyor.

Dokuzuncu bölümünde vazgeçmemenin, üşenmemenin ve ertelememenin eğlenceli bir şekilde çocuklara anlatılacağı Mutluluk Denince Akla oyununun onuncu bölümünde empati, hoşgörü ve adil olmak, on birinci bölümünde başarmak için çalışmak, on ikinci bölümünde ise hayal etmenin gücü işleniyor.

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi