×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 
51. Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali
 23 Ağustos 2023
 

Belediyemiz öncülüğünde bu yıl 51.'si gerçekleştirilecek Ürgüp Uluslararası Bağ Bozumu Festivali 6-7-8-9 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 
Festival 6 Eylül Çarşamba günü saat 18:00'de düzenlenecek kortej ile başlayacak.
 
 
Festival Köyü'nün açılışı, Geleneksel Köy Stantları, Ürgüp Fotoğrafları sergisi, En Güzel Üzüm Yarışması, Üzüm Ezme Yarışması gibi yarışmaları ile festival yemeği ikramının yapılacağı etkinlikte Çeşitli ülkelerden gelen misafir halk dansları grupları tarafından gösteri düzenlenecek.
 


 
Aynı gün saat 21:30'da şölen alanında TRT Müzik Alaturka Akşamlar programı CANLI YAYINLA Gülşen KUTLU konseri şölen alanında düzenlenecek.
 
 
7 Eylül Perşembe günü de gün boyu hamam önünde çeşitli etkinlikler sürerken akşam 20:30'da Şölen Alanında saat 20:30'da Ece Mumay konseri düzenlenecek.
 
 
8 Eylül Cuma günü Doğukan Alsay interaktif Showlarıyla aramızda olacak ardından İlyas Yalçıntaş konseri şölen alanında saat 20:30'da başlayacak.
 
9 Eylül Cumartesi günü saat 14:00'de Ulaşlı köyümüze bağ bozumuna gidilecek, 17:00'de hamam önü sahnemizde çocuklarımıza özel etkinlikler düzenlenecek.
 
Halk oyunları gösterilerinin de gün boyu süreceği festivalimizin GALA konseri akşam saat 20:30'da Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi ZARA şölen alanında katılımcılara unutulmaz bir akşam ve müzik ziyafeti verecek.
ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi