×
KONAKLAMA
YEME & İÇME
BALON TURU
GEZİLECEK YERLER
KÜLTÜR & TURİZM
ULAŞIM
 

Ürgüp Belediyesi’nden Pandemi sürecinde 
Eğitime Büyük Destek

“Sanal Akademi Projesi”Ürgüp Belediyesi, Üniversite ve Liselere giriş sınavlarına yönelik bir eğitim projesi olan “Sanal Akademi”yi Ürgüp’te hayata geçiriyor.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, pandemi sürecinde ailelerin kaygılarını ortadan kaldırmak ve Ürgüp’te imtihanlara hazırlanmak için yeterli maddi imkanı bulunmayan ailelere destek vermek amacıyla Sanal Akademi Sistemi’ni hayata geçirdi. Ücretsiz olacak bu sistemle, Ürgüp’te eğitim gören Öğrenciler LGS ve AYT’ye, evlerinden hazırlanma fırsatı bulacak.

Bir ebeveynin önem verdiği en büyük şeyin çocukları ve onların gelecekleri olduğunu vurgulayan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk: “İnternet vasıtası ile ilçemiz sınırları içindeki tüm öğrencilerimiz evlerinden canlı derslere katılabilecek, oluşturacağımız deneyimli öğretmen kadrosu canlı derslerle adaylara ders  anlatacak, adaylar anlamadığı yerde öğretmene soru sorabilecek ve eş zamanlı  olarak öğretmenden cevap alabilecektir.”

Online Deneme Sınavı ile gruplar belirlenecek

İlk olarak www.belediyekursu.com adresine kayıt olarak yapılacak online deneme sınavlarında ilk 100’e giren Öğrenciler belirlenecek.

Belirlenen listelere göre giriş yapılacak, deneme sınavlarında belirli bir düzeyde başarı sağlayan Öğrenciler canlı derslere giriş yapabilecek. Canlı ders gruplarına katılamayan diğer tüm öğrenciler ise video ders gruplarına aktarılacak. Kayıt yaptıran her öğrenci belediyekursu.com üzerinden eğitim alma imkanı elde edecek.

Dersler sınav tarihine kadar devam edecek.


Sisteme giriş ve kayıt olmak için tıklayınız...

ÜRGÜP Belediyesi
Çözüm Merkezi