Kayakapı Projesi

Ürgüp'ü geleceğe taşıyacak en önemli atılımlardan biri Kayakapı projesi olarak görülüyor.

UNESCO'nun destek verdiği projeye göre Ürgüp'ün en eski mahallesi olan Kayakapı'daki eski mülk sahiplerinin Adının yaşatıldığı Esat AĞA Konağı, Davut Ağa Konağı gibi 212 tarihi yapı titizlikte restore ediliyor.

Uzun soluklu proje tamamlandığında eski mahalledeki yıkık dökük haldeki kaya camisi, kaya kiliseleri, çeşmeleri ve Roma hamamı da ayağa kaldırılacak, bazı yapılar müze olarak düzenlenecek. Bağcılık, şarapcılık desteklenecek, sanatsal etkinlikler düzenlenecek, dokuma, çömlek ve heykel gibi el sanatlarının üretimine yönelik atölyeler açılacak.

Restorasyon çalışmaları devam eden ve etap etap turizme kazandırılan Kayakapı tamamlandığında Ürgüp'ün turistik geleceğine önemli bir katkı sağlayacağı çok açık.

 

ÜRGÜP – KAYAKAPI PROJECT:

The Kayakapı Project is considered as one of the most important breakthroughs that will carry Ürgüp into the future.

As part of the project, which is supported by UNESCO, 212 historical buildings such as Esat Agha Mansion and Davut Agha Mansion, in which the old landlords of Kayakapı are embalmed, are being restored carefully.

When the long-termed project is completed, the tumble-down rock mosque in the old neighborhood, the rock churches, fountains and the Roman bath will be restored and some buildings will be turned into museums. The viniculture and winemaking will be supported, artistic activities will be organized and workshops aimed at producing handicrafts such as weaving, pottery and sculpture will be opened.

The process of restoration is underway in Kayakapı, and once it’s brought into tourism step by step, it will obviously make great contributions to the future of tourism in Ürgüp.

 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
Bahtiyar Bahtı Kara

BAHTİYAR BAHTI KARA

 

Özet ve Detaylar
Annesi yüzünden 36 kez 'evlenememiş' olan Bahtiyar Hoca bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır.
Bunun için de engel tanımayacaktır!Filmin yönetmenliğini Ergin Yılmazer yaparken senaryo ise İbrahim Bakırhan ve Kadir Maraşlı’ya ait.
Filmin kadrosunda ise Kadir Çöpdemir, Yeşim Salkım, Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Ferdi Sancar, Duygu Çelebi, Gülnihal Demir, Mustafa Şen, Yaşar
Uzer, Yasemin Tunca yer alıyor.

RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE AKŞAM SİNEMA GÖSTERİMİ SAAT 21:30'A ALINMIŞTIR.

DİKKAT: Filmde 13 yaş sınırı vardır

BAHTİYAR BAHTI KARA


HER GÜN: 13:30 - 21:30

İLETİŞİM: 0384 341 49 39

 

HER GÜN

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

13:30 - 21:30 SAATLERİNDE

 


 

 

GELECEK PROGRAM

GARFİELD

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU

 0 384 341 49 39