Su Hizmetleri

Ürgüp su ihtiyacını başlıca iki ana mevkiden karşılamakta olup bunlar;

1-Mazı Su Havzası: Mazı Köyü Bozbel mevkiinde 5 adet kuyudan sağlanan (70 Lt/Sn ) suyumuz insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik hükümlerine uygundur.

2-Deringöz Kaynak Suyu: İlçemizin 15 km güneyinden gelen su kaynak suyu olup toplam sertlik derecesi 6,4 Fr. S, pH derecesi ise 8,0'dır. SU HİZMET BİRİMLERİ Belediyemiz su hizmet birimleri görev dağılımı aşağıda gösterildiği şekilde yapılmaktadır.

Su Kaynak (sondaj kuyu) Birimi: Günün 24 saati nöbet tutarak su motorlarında, su ve enerji hatlarında meydana gelen arızaları merkeze bildirmekle görevli personellerdir. -Arıza ve Depo Kontrol Birimi: Günün 24 saati kaynaklardan gelen suyu mahalle depolarına ve abonelere ulaşmasını sağlayan personellerdir.Ayrıca su numunelerinin alınıp analizinin yapılmasında ilçe sağlık ocağı teknisyenlerine yardımcı olup ana ve tali hatlarda meydana gelen arızaya müdahale eder. -Tahakkuk ve Tahsilat Birimi:İlçemizde yaşayan ve su kullanan abonelerimizin kullandıkları su miktarlarını tespit ederek bunlara ait tahakkukları yaparak tahsilatını sağlamaktır.

GENEL FAALİYETLER

Su tahakkuklarını yapmak.

Arızalı su sayaçları tespit ederek tamiratını yaptırıp yeniden yerine takmak.

Yeni su abonelerinin kayıtlarını yapmak.

Abonelerini kapatanlarının kapatma işlemlerini yapmak.

Kaçak su kullananları tespit ederek, sularını kesmek ve yasal işlemleri yapmak.

Hatalı yapılan tahakkukları ve itirazları inceleyerek neticelendirmek.

Su Tahakkuk Servisince yapılan okuma işlemleri yerinde el bilgisayarlarınca yapılmakta olup, Abone kayıt, tahakkuk ve tahsilat işlemlerinin tamamı bilgisayar ortamında yapılmaktadır.

ABONELİK İŞLEMLERİ

Su Abonesi olmak için gerekli evraklar ;

TC Kimlik Numarası, Abone Numarası, Yapı Kullanma İzin Belgesi, Sayaç Markası ve Seri Numarası, İçindeki İşareti (Endeks), Abone Teminat Bedeli

SU FATURA ÖDEME DÖNEMLERİ

Belediyemizce verilen su hizmetlerinin karşılığı belediyemiz tahakkuk ve tahsilat servislerince yılda altı dönemde alınmaktadır. (Bu dönemleri aşağıdaki tablolardan takip edebilirsiniz). Ödeme sıkışıklıklarının önlenmesi amacıyla ‘mesken’ ve ‘ticarethanelerin’ ödeme tarihleri farklı zamanlarda olup fatura bildirimleri son ödeme tarihlerinden en az 20-30 gün önce ilgili abone sahiplerine bildirilmektedir.

Vatandaşlarımız su ve diğer vergi borçlarını belediyemiz web sitesinden ödeyebilirler.

Su faturaları iki endeks memuru ile İlgili ödeme dönemlerinden yaklaşık 20-30 gün öncesinden abone sayaçlarındaki endeksler görülmek sureti ile tesbit edilip ima marka el terminalleri ile kayda alınıp belediyemiz tahakkuk servisince tahakkuk ettirilmektedir.Su faturalarının tahsilatı belediye hizmet binamızda tahsilat servisince ve e-belediye sayfamızdan kredi kartı aracılığı ile yapılmaktadır.

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
Bahtiyar Bahtı Kara

BAHTİYAR BAHTI KARA

 

Özet ve Detaylar
Annesi yüzünden 36 kez 'evlenememiş' olan Bahtiyar Hoca bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır.
Bunun için de engel tanımayacaktır!Filmin yönetmenliğini Ergin Yılmazer yaparken senaryo ise İbrahim Bakırhan ve Kadir Maraşlı’ya ait.
Filmin kadrosunda ise Kadir Çöpdemir, Yeşim Salkım, Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Ferdi Sancar, Duygu Çelebi, Gülnihal Demir, Mustafa Şen, Yaşar
Uzer, Yasemin Tunca yer alıyor.

RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE AKŞAM SİNEMA GÖSTERİMİ SAAT 21:30'A ALINMIŞTIR.

DİKKAT: Filmde 13 yaş sınırı vardır

BAHTİYAR BAHTI KARA


HER GÜN: 13:30 - 21:30

İLETİŞİM: 0384 341 49 39

 

HER GÜN

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

13:30 - 21:30 SAATLERİNDE

 


 

 

GELECEK PROGRAM

GARFİELD

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU

 0 384 341 49 39