Evlendirme

Türk medeni kanunu ve evlendirme yönetmeliği gereği Ürgüp Belediyesi tarafindan evlendirme işlemlerinin yapılabilmesi için çiftlerden herhangi birinin Ürgüp’te ikamet etme zorunluluğu vardır.

MÜRACAAT IÇIN GEREKLI BELGELER

1- Nüfus Cüzdanı Arkali-Önlü Fotokopisi (Çiftlerin) 1’er Adet

2- Vesikalik Fotograf (Çiftlerden) 4'er Adet

3-Evlenme Ehliyet Belgesi

İkametgahları Ürgüp'te olmayıp fakat Ürgüp'te evlenmek isteyen kişilerin bulundukları bölgenin evlendirme memurluğundan izin belgesi getirmeleri gerekmektedir.

MÜRACAATTAN SONRA BELEDIYEMIZCE YAPILAN İŞLEMLER

1-Evlenme Beyannamesi

2-Nüfus Kayıt Örnegi (Evlenme Ehliyet Belgesi ile birlikte, Çiftler tarafindan Ilçe Nüfus Müdürlügüne müracaat edilip alinacak)

3-Saglik Raporu Talep Formu ( Belediyemiz tarafindan doldurulan Form Saglik Ocaginda Çiftler tarafindan tasdik ettirilecek)

4-Nüfus Cüzdan Örnegi

5-Mernis Evlendirme Belgesi

6-Evlendirme Cüzdani

BELEDIYEMIZ TARAFINDAN DÜZENLENEN BELGE BEDELI OLAN 90,00 TL, BELEDIYE VEZNESINE MAKBUZ KARSILIGINDA ÖDENMESI GEREKMEKTEDIR.

Yaşı küçük olanlar;

16 yaşını bitiren kadin ve erkek Sulh Hukuk Hakimliginin izni ile evlenebilir.

17 yaşını dolduran kadin ve erkeğe anne baba muvafakatı gerekmektedir.

Bu tür evlenmelerde anne ve babanin nüfus cüzdanlarinin arkali önlü fotokopileri gerekmektedir. Çiftlerden biri yabanci uyruklu ise Türkiye'deki bagli bulundugu konsolosluktan bekarlik belgesinin alinarak Vilayet Hukuk Islerinden onaylatilip üstte belirtilen belgelerle birlikte Nikah Dairesine müracaat edilir. Bosanmis bayanlar, bosandiktan sonra 300 (üçyüz) gün içinde evlenemezler. Evlilik islemlerini yapabilmeleri için Sulh Hukuk Hakimliginden Iddet Karari almalari gereklidir.

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
Bahtiyar Bahtı Kara

BAHTİYAR BAHTI KARA

 

Özet ve Detaylar
Annesi yüzünden 36 kez 'evlenememiş' olan Bahtiyar Hoca bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır.
Bunun için de engel tanımayacaktır!Filmin yönetmenliğini Ergin Yılmazer yaparken senaryo ise İbrahim Bakırhan ve Kadir Maraşlı’ya ait.
Filmin kadrosunda ise Kadir Çöpdemir, Yeşim Salkım, Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Ferdi Sancar, Duygu Çelebi, Gülnihal Demir, Mustafa Şen, Yaşar
Uzer, Yasemin Tunca yer alıyor.

RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE AKŞAM SİNEMA GÖSTERİMİ SAAT 21:30'A ALINMIŞTIR.

DİKKAT: Filmde 13 yaş sınırı vardır

BAHTİYAR BAHTI KARA


HER GÜN: 13:30 - 21:30

İLETİŞİM: 0384 341 49 39

 

HER GÜN

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

13:30 - 21:30 SAATLERİNDE

 


 

 

GELECEK PROGRAM

GARFİELD

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU

 0 384 341 49 39