ÜRGÜP'ÜN YENİ ARITMA TESİSİYLE İLGİLİ TALİMAT VERİLDİ


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bakanlığı ile ilgili temas ve incelemelerde bulunmak üzere bakanlığının üst düzey yöneticileri ile birlikte Nevşehir’e geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Uçhisar'da bir otelde bölge Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıda Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız'ın talebi üzerine Ürgüp'ün yeni atıksu arıtma tesisinin projesiyle ilgili de gerekli talimatları verdi.

Bütün altlıkları hazır hale getirilen, kamulaştırması yapılan, yeni kanalizasyon hattı ile birlikte tüm şebekesi hazır olan Ürgüp'ün yeni atıksu arıtma tesisi ile ilgili Bakan Kurum, İller Bankası ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığında görevli Genel Müdürlere talimatı verdi.

14 Milyon TL tutarında ödenekle %50 hibe ile yapılması planlanan yeni atıksu arıtma tesisinin TOKİ yolunun alt kısmında yapılması için önümüzdeki günlerde gerekli girişimlerin devam edeceğini belirten Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 'Büyük projelerimizden olan yeni atıksu arıtma tesisinin de kamulaştırması ve tüm altlıkları hazırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a talebimizi ilettim. Mevcut arıtma tesisinin yakınlarında yapılaşmaların tamamlanması sebebi ile tesis şehir içinde kalmıştı. Mevcut arıtma tesisimiz ekonomik ömrünü de tamamlamıştı. Bu gerekçelerle görüştüğümüz Çevre ve Şehircilik Bakanımız gerekli talimatları verdi. Çalışmalarını tamamlayacağımız yeni arıtma tesisimiz Ürgüp'ümüze hayırlı olsun." dedi.

 

 

 

 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU