Ürgüp’te unutulmaz bir ramazan yaşanacak


Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, Ürgüp’te kuracakları Ramazan sokağında bu yıl Ürgüplülere ve Ürgüp’ü gezmeye gelen misafirlere eski Ramazanları yaşatacaklarını ifade etti.

Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, “Ramazan, Ürgüp’te güzeldir. Hemşerilerimize unutulmayacak bir Ramazan yaşatmak için hazırlık çalışmalarımıza başladık.” dedi.

Altıkapılı türbenin etrafında hazırlanacak ramazan sokağı için çalışmaları yerinde inceleyen Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, alanda her gün iftar sofrası kurulacağını belirterek, çeşitli sahne ve saha etkinlikleri ile hem çocuklara hem de aileler için bir çok etkinliğin ramazan süresince devam edeceğini ifade etti.

Tanıtım ve satış stantlarının da ramazan sokağı içerisinde planlandığını belirten Başkan Aktürk, “Sınırlı sayıda tanıtım ve satış standımız olacak, bu stantlardan 1 ay süresince kiralamak isteyen hemşehrilerimiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzden detaylı bilgi alarak başvurularını yapabilirler.” Dedi.

Aktürk, kurulacak etkinlik alanında tasavvuf konserleri, animasyon şovlar, söyleşiler, geleneksel tiyatro gösterileri ve çocuk oyunlarıyla, Ürgüp’te dolu dolu bir Ramazan Ayı yaşatacaklarını ifade etti.

AYNI SOFRALARDA BULUŞACAĞIZ

Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdikleri iftar organizasyonlarıyla, Ramazan ayının maneviyatına uygun şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapacaklarını ifade eden Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, “Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla Ürgüp’te her gün 300 vatandaşımızla aynı sofrada iftarda buluşacağız. Belirleyeceğimiz menülerle, zengin fakir genç yaşlı ayrımı olmadan ramazan soframız herkese açık olacak. Hayır yaparak bu manevi havaya katkı sunmak isteyen hemşehrilerimiz Belediyemize gelerek Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze isim yazdırabilirler, Allah, hayırlarını kabul etsin.” Dedi.

HABER RESİMLERİ
Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU