ÜRGÜP’TE DRONE ŞAMPİYONASI’NDA İLK GÜN HEYECANI


32 sporcunun katıldığı Ürgüp’teki 3. etap yarışlarını, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ile yerli ve yabancı seyirciler izledi. Açılış konuşmaları ile başlayan şampiyona da, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, “Türkiye’nin en hızlı pilotlarının amansız mücadelesini heyecan içerisinde izleyeceğiz. Eşsiz coğrafyamızı teknolojiyle harmanlayan böyle önemli bir organizasyonla ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi. TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır ise; gençlerimizi ve ülkemizi geleceğe hazırlama noktasında teknolojinin önemine vurgu yaparak, bu tür organizasyonlarla gençlerimize teknolojiyle buluşturma gayretinde olduklarını belirtti. Nevşehir Valisi İlhami Aktaş da, Türkiye’de ender gerçekleşen organizasyonlardan birinin Ürgüp’te gerçekleşmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.


ÖZEL PARKURDA ÖZEL DRONELAR YARIŞIYOR


Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen lisanslı pilotlar, tarihi kaya oyma mekânların bulunduğu Şölen Alanı’na kurulan özel parkurda hünerlerini göstererek yarıştı. Tasarımlarını ve montajlarını pilotların yaptığı el yapımı özel drone’ların hızının saatte 350 kilometreye kadar çıkabildiği belirtildi. Drone’un hız ve manevra kabiliyetine bağlı olarak, pilotun kumanda yeteneğine dayalı olan parkur yarışlarında renkli görüntüler yaşandı.
Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı ve Kapadokya Üniversitesi eşgüdümünde, Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği ve Pilot Event işbirliği ile Nevşehir Valiliği, Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü destekleri ile başlayan yarışlar Pazar günü 10:00-18:00 saatleri arasında devam edecek.

HABER RESİMLERİ
Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU