ÜRGÜP'TE CUMHURİYETİNİN 94. YILI COŞKUYLA KUTLANDI


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Kaymakam Mehmet Maraşlı, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanında İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Garnizon Komutanı Timur Budak, Belediye Başkanı Fahri Yıldız'ın Öğrenciler ve katılımcıların bayramlarını kutlamasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Kaymakam Maraşlı, "Ülkemizin her köşesinde Cumhuriyetimizin 94. yılının yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye, Cumhuriyetle birlikte güçlü ve istikrarlı bir ülke olmanın yanında siyasi sosyal ve ekonomik alandaki gerçekleştirilen değişimlerle de bölgesinde ve dünyadaki önemini pekiştirmiştir." 

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kaymakam Mehmet Maraşlı, "Geleceğimize kasteden hiç bir saldırı birbirimize kenetlendikçe, aynı yüksek ruh ve şuurla, hiç bir zaman başarıya ulaşamayacaktır." diyerek alandakilerin Cumhuriyet bayramını tebrik etti.

Hanife Memiş Aksoy İlkokulu Öğrencilerinin hazırladığı mehtaran bölüğü gösterilerinin ardından, İlçe genelinde Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren kompozisyon ve şiirler yazarları tarafından okundu.

Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ekibi Halk Oyunları gösterilerini sunmasının ardından İlçe genelindeki yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.

Ürgüp Tesan Fen Lisesi bandosu eşliğinde resmi geçit töreni ile 94. yıl kutlamaları sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU