Ürgüp'te 23 Nisan Coşkusu


Ürgüp'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk etkinlikte Ürgüp Belediyesi tarafından balona hiç binmemiş çocuklar Cumhuriyet Meydanında sıcak hava balonuna bindirildi.

Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk'ün de katılarak çocukları balon sepetine bindirdiği etkinlikte Voyager Balon firmasına ait sıcak hava balonu sivil havacılıktan aldığı özel izinle Ürgüp semalarında havalandı. 

Voyager Balon ekibine ve Halis Aydoğan'a çok teşekkür ettiğini ifade eden Ürgüp Belediye Başkanı Aktürk, "Etkinliğimizi aslında ilçe stadımızda tüm çocukları bindirecek şekilde 3 balonla planlamıştık, hava şartları dolayısıyla bayram kutlamaları stadda yapılmayınca 1 balonla Cumhuriyet Meydanında sınırlı sayıda çocuğumuzu bindirebildik. Amacımız 23 Nisan'da bayramı farklı hale getirerek bölge turizminin önemli sektörlerinden olan balonculuğa öne çıkarmak çocuklarımızı balona bindirerek onları neşelendirmek ve eğlendirmek." dedi.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TBMM'nin 99. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ürgüp Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir tarafından çelenk sunuldu. Düzenlenen etkinliğe ilçe protokolü, Öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

BAYRAM KUTLAMALARI TURGUT ÖZAL KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları saat 10:00'da Ürgüp Belediyesi Turgut Özal Kültür Merkezinde başladı.

İlçedeki ilkokulların hazırladıkları çeşitli gösterilerin sahnelendiği bayram programında, günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı, şiirler okundu ve gösteriler yapıldı. İlçe genelinde düzenlenen şiir - resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödüller verildi.

Bayram törenine Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, Ürgüp Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Yüksel, AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Ali Özer, Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Vatandaşlar, Öğrenci ve Öğretmenler katıldı.


 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU