Ürgüp'te 15 Temmuz etkinlikleri tamamlandı


Ürgüp'te “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri Milli Birlik yürüyüşü ile başladı.

Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Gençlik Merkezi işbirliği ilen düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleriyle Cumhuriyet Meydanı bir kez daha darbeye direnen binlerce vatanseverle doldu.

Ürgüplüler ve Ürgüp'te misafir olup etkinliğe katılan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanlığının belirlediği program dahilinde milli ve manevi duygularımıza yönelik programa eşlik etti.

Öte yandan meydandaki LED ekranlarda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsündeki programı Canlı olarak vatandaşlarla birlikte izlendi. Geçen yıl Ürgüp Cumhuriyet Meydanı’ndaki “Demokrasi Nöbetleri”ne ait görüntüler kurulan çadırda vatandaşların ziyaretine açıldı. Programda aynı zamanda şehit ve gazilerimiz için dualar edildi; Kur’an Tilaveti ve salâlar okundu. 

Programda Çanakkale Şehidi Amcası Osman Yıldız'ın kepini giyerek etkileyici bir konuşma yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “15 Temmuz hepimizin şuurlandığı bir tarih, Sandılar ki bu nesilden bir şey olmaz, direnemez. Ama dedelerimizin izinden gittiğimizi gördüler. 15 Temmuz hepimizin şuurlandığı bir tarih. Asla unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

Kaymakam Mehmet Maraşlı da şehit ve gazilerimizi anarak “O gece kıymetli şehit ve gazilerimiz, birlik ve bütünlüğümüz için bedenlerini siper etti. Onların bu vatanseverliğini asla unutmayacağız.” şeklinde konuştu.

Tarihinde ilk defa geçen yıl 16 Temmuz sabah namazı kılınan Ürgüp Cumhuriyet Meydanında tam bir yıl sonra 15 Temmuzda akşam namazı, 16 Temmuzda da sabah namazı kılan demokrasi nöbetçileri, 16 Temmuz 00:00'da nöbetini tamamladı.   

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU