Ürgüp Ramazan Sokağı’nda hazırlıklar tamamlandı


Ramazan Ayı hazırlıklarını tamamlayan Ürgüp Belediyesi, Ramazan Sokağın’daki bölümleri de hazır hale getirdi. Tüm Ramazan Ayı boyunca halkın ziyaretine açık olacak olan Ramazan Sokağı’nda her gün iftar verilecek.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, tüm vatandaşları ramazan ayının manevi havasını birlikte teneffüs etmek için Ürgüp ramazan sokağına davet etti.

Çok özel hazırlık yaptıklarını ifade eden Başkan Aktürk, “Eski ramazanların özlemini bu yıl Ürgüp ramazan sokağında hemşehrilerimle birlikte gidereceğiz inşallah. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planladıklarını belirten Aktürk, ilk orucu tutacağımız ramazanın ilk günü olan Pazartesi akşamı itibarı ilk iftarla etkinliklerimize başlayacağız.” dedi.

 Aktürk bir ay süresince dolu dolu bir programın misafirleri için hazır olduğunu ifade etti.

İftara doğru Nasreddin hoca, Hacıvat ve Karagöz kostümlü animatörlerin fayton ile Ürgüp çarşısında ve mahallelerinde ramazan davulu ve tellak ile vatandaşları iftara ve ramazan sokağına davet edeceği programda ilk gün animasyon yarışmalar, ipli kukla gösterileri ve Yeteneksizsiniz Türkiye’de yer alan kukla dans gösterisi yer alacak.

400 kişilik restoran kalitesinde misafirleri ağırlayacak İftar sofrasında günün menüsü tüm misafirlerin önüne servis edilecek. İftar anında neyzen Yusuf Zengin, Ud taksiminde Erol Nar ve kudümde Fatih Zengin iftar anında eserleriyle programda yer alacak.

İki adet Osmanlı şerbetçisinin gelen misafirlere geleneksel Osmanlı şerbeti dağıtımı yapacağı ramazan sokağında Nasrettin Hoca, Tuzsuz Deli Bekir, Osmanlı Delikanlısı kostümlü karakterler sokaktaki çocuklarla ilgilenerek fotoğraf çektirecek.

Çocuklar için ücretsiz şişme oyun parkurlarının da hazır olacağı Ürgüp ramazan sokağında çeşitli sektörlerden firmaların stantlarında ramazana özel ürünlerin de satışı yapılacak.

HAYIRLI RAMAZANLAR

Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, mübarek ramazan ayının tüm İslam alemine, Ülkemize, milletimize ve İlçemize hayırlar getirmesi dileyerek “Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı Ramazan hepimize  huzur ve bereket getirsin. İbadetlerimiz kabul olsun. Daha nice ramazanlara bir arada olarak kavuşmayı Allah bizlere nasip etsin.” Dedi.

 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU