Ürgüp'e 350 Metreden Saniyede 25 Litrelik Yeni Su Kuyusu


Kapadokya'nın turizm ve konaklama merkezi Ürgüp'ün Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, önümüzdeki yıllarda yaşanması muhtemel su kesintilerine engel olmak için 46 gündür sürdürdükleri çalışmalarda sona gelindiğini ifade ederek, "Saniyede 25 litrelik yeni su kuyumuz halkımıza hayırlı olsun." dedi.

Mazı Köyü Bozbel Mevkiinde yapılan sondaj çalışmalarında 350 Metrelik derinlikte yeni su kaynağının Ürgüp'teki depolara su pompalayacağını belirten Başkan Aktürk, "Bu yıl otellerdeki turist yoğunluğunun olduğu yaz aylarında kuyularımızda yaptığımız tespit çalışmalarında önümüzdeki yıllarda artacak nüfusa da bağlı olarak Ürgüp'te herhangi bir su kesintisi yaşatmamak adına çalışma başlatmıştık. 46 günün sonunda çok şükür hedefimize ulaştık, 4 kuyumuzdan su temin ediliyordu, 5. kuyumuzda saniyede 25 litre su temin edilebilir seviyeye ulaştık. Önümüzdeki 20 yıl için Ürgüp'ün su sorunu olmayacak inşallah, halkımıza hayırlı olsun." dedi.

Kültürel etkinliklerin yanı sıra bir yandan da Ürgüp'ün geleceğine yatırım yapmak için gece gündüz yoğun olarak çalıştıklarını belirten Aktürk, "Kültürel etkinliklerle, festivallerle, tanıtım faaliyetleriyle bir yandan Ürgüp'e hem ekonomik canlılık katarken, diğer taraftan da cazibe merkezi haline gelmiş, büyümüş ve gelişmiş bir kent olan Ürgüp'ün geleceğine yatırım yapıyoruz, mutluyuz, gururluyuz." ifadelerini kullandı.

 


 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU