Ürgüp Belediye Personeline İletişim Semineri


Konunun uzmanı Murat Özdeniz tarafından Ürgüp Belediyesi sinema salonunda düzenlenen seminerde, Ürgüp Belediyesi personeline diksiyon ve etkili iletişim konusunda eğitim verildi.

İnsanlarla daha güzel bir dil kullanarak konuşmaları ve o insanları kendilerine aşina etmek için diksiyon ve liyakatin önemli olduğunu belirten Murat Özdeniz; ‘’ Olaylar basit bir dille anlatılmalı, konuşurken karşımızdaki kişiyle mutlaka göz teması kurmalıyız. Ancak doğru iletişimle düşüncelerimiz ilgili herkes tarafından doğru bir şekilde algılanabilir. Doğru mesajları verebilmek için de beden dilinin etkisi göz ardı edilmemelidir" diye konuştu.

Murat Özdeniz verdiği hizmet içi eğitim seminerinde İnsanların kendilerini yeterli derecede ifade edememelerinden kaynaklı insan ilişkilerinde başarısız olduklarını belirtti. Martin Salicman’ın kitabından alıntıyla insan ilişkilerini kuvvetlendirme konusunda konuşma yaptı. İki çeşit insan yapısından bahseden Özdeniz, temelinde çekingen olan yapıyı birde her yerde kendini ifade edebilen bir yapının olduğunu ele aldı. İnsanın iletişim sırasında özgüvenli, konuşma şekli, kılık ve kıyafeti, samimiyet, nezaketi, mimik hareketleri ve hitap tarzının insan ilişkilerindeki önemini vurguladı.

Çok fazla maddi gücün mutluluk getirmediğini ancak yetecek kadar bir maddi gücün mutluluk getirebileceğini belirten Özdeniz İnsanın mutlu olabilmesi için araştırmalara göre en başta paranın olduğunu diğer şeylerin ise sağlam dostluklarla arkadaşlarla yapılan sohbetlerin olduğunu ifade etti.

Özdeniz şöyle konuştu: ‘’ Neye olursa olsun herhangi bir şeye inanmak insan doğasında vardır, insan bir şeye inanmadığı sürece mutluluğu her açıdan sağlasa da yetersiz kalacaktır ve bir şeylere inanma isteği duyacaktır.’’

Mutlu olabilmek için sporun da hayatımızda olması gerektiğini söyleyen Özdeniz'den sonra Beden eğitmeni ve Spor hocası Esra Yılmaz ve Diyetisyen Elif Nur Görez tarafından devam eden eğitim seminerinde gün içerisinde yaşanan stresli olayların, iş yoğunluğunun verdiği stresin ailemize yansıdığını spor sayesinde bunlardan bir nebzede olsa arınabildiğimiz ifade edildi. Yılmaz, Günlük 30 dakikalık herhangi bir sporun bile bu streslerden uzaklaştırabileceğini söyledi.

İletişim ve Mutluluk konulu eğitimini bitiren Murat Özdeniz'in ardından Ürgüp Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Aktürk, çok verimli bir eğitim semineri olduğunu ifade ederek, "Ürgüp Belediyesi olarak vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti ulaştırabilmek için hizmet içi eğitim seminerlerimiz devam edecek. Herkes sorumluluk alanında işini en iyi şekilde yapabilmesi için zaman zaman personelimizi Murat Özdeniz gibi değerli eğitmenlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz." dedi.

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU