Türkiye Drone Şampiyonası 3. Etap Mücadelesi Ürgüp'te!


Tüm dünyada meraklıları için özel bir etkinlik olan ve ilgiyle takip edilen drone yarışları 9-39 yaş aralığındaki drone kullanıcılarının nefes kesen mücadelesine sahne olacak. Finalde dereceye giren yarışmacılar, 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST 2019’un ev sahipliğindeki Dünya Drone Kupası’nda ülkemizi temsil edecek. Dünya Drone Kupası’na dünyanın dört bir yanından gelen şampiyonlar katılacak.

Ürgüp Cumhuriyet Meydanı - Şölen alanında özel olarak hazırlanan parkurda pilotlar, tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele edecekler. Hız ve manevra kabiliyeti yüksek; tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer alacağı Türkiye Drone Şampiyonası’nın üçüncü etap yarışlarına Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen lisanslı pilotlar katılacak. Yarışların sonunda dereceye giren pilotlar uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil edecekler.

DÜNYA DRONE KUPASI HEYECANI TEKNOFEST 2019’DA

İlk etabı Mersin Anamur Antik Kent’te, ikinci etabı ATİ Havacılık Köyü’nde yapılan Türkiye Drone Şampiyonası’nın Üçüncü ve son etabı Türkiye’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü şehirlerinden Ürgüp'te yapılacak.

Final yarışları ise İstanbul’da gerçekleştirilecek. Zorlu etaplarda kabiliyetlerini sergileyerek Türkiye Şampiyonu olan pilotlar, 17-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’teki Dünya Drone Kupası’nda yarışacaklar.

Türkiye Drone Şampiyonası üçüncü etabı Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı, Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği ve Pilot Event işbirliği ile Ürgüp Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kapadokya Üniversitesi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, BAYKAR, Türk Hava Yolları ve Robit Sponsorluğunda Ürgüp'te düzenlenecek drone yarışları izleyicilere heyecan dolu bir hafta sonu yaşatacak.

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU