Öğretmenler her zaman güzel işlere imza atarlar


Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla "Öğretmenler her zaman güzel işlere imza atar" düşüncesinden hareketle İlçe genelinde görev yapan 470 Öğretmene üzerinde Öğretmenin adı soyadı yazılı kalem hediye etti.

Yıldız bu vesile ile bir de kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yıldız mesajında ülkemizin geleceği olan gençleri emanet ettiğimiz öğretmenlerin kutsal bir görev üstlendiğine vurgu yaparak mesajında şu görüşlere yer verdi.

Öğretmen ömür boyu öğrenen ve öğreten insan olmak gibi bir ayrıcalığa sahiptir. Ruhen ve bedenen sağlıklı nesillerin yetişmesi ve vatan sevgisiyle dolu bir nesil yetişmesi adına öğretmenlerimize çok iş düşmektedir. Milletlerin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü olması ve medeni milletler seviyesine erişmesi ancak öğretmenlerin özverili çalışmalarına bağlıdır. Bu kutsal mesleği diğer mesleklerden ayıran en önemli özellik, malzemesi ve meyvesinin insan olmasıdır.

EĞİTİME HER ALANDA DESTEK OLUYORUZ

Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu güne kadar gerek hükümetimizin yaptığı yatırımlar ve gerekse bizlerin katkı ve destekleriyle eğitim alanında önemli bir mesafe kateden Ürgüp, bölgemizin en önemli eğitim merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Görev süremiz boyunca her zaman eğitimin ve öğretmenlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

2023 Türkiye’sini inşaa edecek genç nesillerin en iyi şartlarda yetişmesi adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gençlerimizi emanet ettiğimiz, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, saygı ve sevgiler sunuyorum.

 

 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU