Hak-İş Sendikası toplu iş sözleşmesi imzalandı


Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Ürgüp Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye başkanlığı makamında gerçekleştirilen imza törenine Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Hak-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Hak-İş Sendikası Ürgüp Temsilcisi Halit Başdeli katıldı.

Yapılan görüşmeler sonunda anlaşma sağlanarak mevcut kadrolu işçilerin maaşı için Belediye Başkanı Fahri Yıldız ile Hak-İş Şube Başkanı Serhat Çelik toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Ürgüp Belediyesi ile Hak-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı arasında yapılan toplu iş sözleşmesine göre birinci yıl için %10 ikinci yıl için %11 üçüncü yıl içinde %12 zamda anlaşma sağlandı.

Günün imkanları dahilinde en iyi zammın verildiğini söyleyen Belediye Başkanı Fahri Yıldız, "Hak haklının vazgeçilmez hakkıdır mantığı ile göreve geldiğimizden bu zamana kadar işçimizin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını verdik, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'a, Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik'e teşekkür ediyorum. Büyüyen ve gelişen Türkiye'de önümüzdeki 3 yıl için işçimize vereceğimiz maaş oranları tatmin edici seviyededir. İnşallah bu yapmış olduğumuz sözleşme işçilerimize ve belediyemize hayırlara vesile olur" dedi.

Ürgüp Belediyesinin 8 yıldır ne işçiyi ne de sendikayı mağdur etmediğini kaydeden Hak-İş sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik'te sözleşmenin işçilere, sendikaya ve Ürgüp Belediyesine hayırlı olmasını diledi.

 

HABER RESİMLERİ
Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU