Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız Ürgüp'te


Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Nevşehir'in Ürgüp İlçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından Nevşehir'in Ürgüp İlçesinde ve Ürgüp'ün Ortahisar Kasabasında düzenlenen "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" konulu toplantıda konuştu.

Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız partisinin 16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum çalışmaları ve yaşlılar günü münasebetiyle Ürgüp İlçe Başkanlığının düzenlediği programa katılmak üzere Nevşehir’in Ürgüp ilçesine geldi. Ürgüp'te bulunan kayadan oyma bir otelde kahvaltı öncesi açıklama yapan Taner Yıldız, Ak Parti Genel Merkezinin verdiği görev çerçevesinde, gerek illere gerekse Yurt dışı faaliyetlere katıldığını söyledi. Yurt dışındaki çalışmalarını tamamladığını ifade eden Yıldız, Hem Kayseri'nin hem çevre İllerde Genel Merkezin verdiği görevi yerine getirdiğini ifade etti. referanduma 3 hafta kaldığını altını çizen Yıldız, "Tam 3 hafta sonra bugün 16 Nisan, İnşallah Türkiye'nin sistem değişikliğiyle alakalı çok önemli ve ciddi bir tercihini oylamaya sunacak. Her zaman olduğu gibi milletimize güvenimiz tam, bu zamana kadar doğru yaptığımıza inandığımız kadar güçlendiğimizi gördük.16 Nisanda bunun vurgusu olacak. Vicdanına ve aklına güvendiğimiz milletimizle beraber bu yola devam edeceğiz. Bugün Ürgüp'te, Ortahisar'da ve Gülşehir'de programlarımız olacak. Kampanyalar sağduyunun lehine olmuştur. Bir sistem değişikliğiyle alakalı konuşuyoruz. Bu yalnızca Ak Partinin meselesi değildir. Diğer partilerden de MHP'nin de Sayın Devlet Bahçeli'nin tavırları çok açık ve net. Her zaman söylediğimiz gibi PKK'nın ve Fetöcülerin hayırlarına talip değiliz. Onun haricindeki Hayır oylarının mutlaka müzakereye açılabilir. Bunu açtıkça haklılığımızı daha fazla anlatabildiğimizi gördük. Önümüzdeki 3 hafta içerisinde Evet oylarını bir miktar daha artacağını düşünüyorum." dedi.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ak Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve partililerle burada kahvaltıya katılan Yıldız, ardından AK Parti Ürgüp İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Yıldız, Parti İlçe teşkilatında gazetecilerin FETÖ soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı olmasına rağmen Hakan Şükür ve Arif Erdem’in Galatasaray’dan ihraç edilmemesi konusunda sorulan soruya "İstikrarın tesis edilmesine borçlu olan iktidar partileridir. Biz istikrarı kurduk ve tesis ettik. Bunun korunmasına borçlu olanlar yalnızca iktidar partileri değildir, Spor alemi de bunlardan biridir. FETÖ ile alakalı yargı kararları bulunan ve bununla alakalı mahkeme sürecinde bulunan bir yapıya karşı Galatasaray camiasının yekpare olarak böyle bir karar almamış olmasını gerçekten çok büyük bir üzüntüyle karşıladım. Biz 15 Temmuz'da meydanlara çıkarken yanımızdakine sen hangi partidensin diye sormadık, hangi takımdansın diyede sormadık, yalnızca Türkiye'nin birlik ve beraberliğini düşündük. Ben çocukluğumda Galatasaraylı olarak büyüdüm, ama şu anda Galatasaray'ın almış olduğu bu kararın beni Galatasaray'dan uzaklaştırdığını söylemeliyim. Taraftarlarının dahi, Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin hangi partiye ait olduğu önemli değil, hiç bir şekilde Türkiye'nin 15 temmuz tehdidine kayıtsız kalamaz. Galatasaray'ın aldığı bu karar bununla alakalı kayıtsızlığı gösteren bir karardır. Oy birliğiyle alınmadı, onu biliyorum, bu kararın alınmasına oy verenlerin toplum vicdanını özellikle taraftarlarını yaraladıklarını bilmeleri lazım. Böyle bir kararı çok büyük üzüntüyle karşıladım." dedi.

Parti ziyaretinin ardından Ürgüp'te esnaf ziyareti de yapan Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Ürgüp İlçe Teşkilatının yaşlılar haftası münasebetiyle düzenlediği programda yaşlıların gününü kutladıktan sonra, 16 Nisan tarihinde yapılacak referandumla alakalı " 3 hafta sonra bugün, İnşallah suhûnet içerisinde vatandaşımızın tercihlerini sandıklar kapandıktan hemen hemen bir buçuk, iki saat sonra net sonuçları alacağımız, bir akşamı yaşayacağız. Bu, Türkiye'nin nisan ayında baharı olacak. Her birinizin gayretleriyle emekleriyle ve bütün yaptığınız çalışmalarla bu noktaya ulaşacağız." dedi.

Şahısların fani olduğunu ama sistemlerin geleceğe matuf olduğunu vurgulayan Yıldız, "Soruyorlar, Sayın Bahçeli'nin başına tuğla mı düştü de daha önce hayır diyordu şimdi evet diyor? Bahçeli'nin başına tuğla düşmedi ama Başkent Ankara'nın başına bomba düştü. O bombalardan sonra Sayın Bahçeli bir devlet sorumluluğuyla beraber bunun bir parti meselesi olmadığına, bunun yalnızca bir şahıs meselesi olmadığına, bu ülkenin istiklali ve istikbaliyle alakalı bir konu olduğuna karar verdikten sonra evet dedi."

Konuşmaların ardından Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız tarafından aralarında şehit annelerinin de bulunduğu yaşlılara Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı bulunan hediye takdim edildi.

HABER RESİMLERİ
Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU