Başkan Yıldız Basınla kahvaltıda bir araya geldi


Nevşehir'de görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile çalışanları, Ürgüp Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Ürgüp'te bir otelde düzenlenen basın toplantısında 8 yıl boyunca Ürgüp’te yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yıldız burada gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Başkan Yıldız Ak Parti Belediyeciliğinin Makyaj Belediyeciliği olmadığını bunun içinde göreve geldikleri 8 yıl boyunca Ürgüp’ün alt yapı sorununu %90 çözdüklerini belirterek, Ürgüp’e 60 Trilyonluk bir yatırım yaptıklarını açıkladı. Yaklaşık 30 Trilyon bir borç ile Belediye Başkanlığı görevini devraldığını belirten Yıldız, bu borcun büyük bir miktarını ödediklerini, bir önceki döneme ait SGK pirim borcu olan 5 Trilyon gibi bir borcun ödenmeye devam ettiğini belirtti.

Yenilenen alt yapı ile yeni bir atık su arıtma tesisine ihtiyaç duyulduğunu belirten Yıldız, Ürgüp ile beraber 21 Köye ’de hizmet verecek yeni arıtma tesisi için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

ALT YAPI NE KADAR SAĞLAMSA ÜST YAPI O KADAR SARSILMAZDIR

Alt yapı ne kadar sağlam olursa üst yapının da o kadar sarsılmaz olacağına vurguda bulunan Başkan Yıldız, "Yerel yönetimde Ürgüp örnek bir ilçe. Gerçek anlamda önemli ve her alanda faaliyetler yürüten, yürütebilen nadir ilçelerden bir tanesi. Bunun arkasındaysa iyi planlama, sağlam bir ekip ve ekipman var. Araçlarımızdan personelimize kadar tam anlamıyla profesyonel bir belediyeciliği ortaya koyuyoruz." açıklamalarında bulundu. Altyapıya yapılan hizmetler görülmediği için Yerel Yönetimde Altyapıya yatırım yürek ister, Cesaret ister; "Biz Yalnızca ilçemizde görünen hizmetler yapmıyoruz. Görünmeyen yüzüyle de çalışmalarımızı sağlam temellere oturtuyoruz. Bizler hizmete temelden başlıyoruz. Bu güne kadar aksatılan alt yapıyı bu dönemde büyük ölçüde çözdük. Şehrimizin kanalizasyon, içme suyu gibi sorunlarının kalmaması adına hizmetlerimize yön veriyoruz." dedi. Yıldız: 'Ürgüp tarihinin en büyük altyapı yatırımlarını görüyor' Son dönemde yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, gazetecilerin sorularını cevaplarken “Ürgüplü değerli hemşehrilerimize Ne söz verdiysek yaptık. Söz verip yapmadığımız hiçbir iş yok” dedi. 

Üst yapı çalışmaları öncesinde alt yapı sorunlarının giderildiğini kaydeden Başkan Yıldız, Ürgüp'ün her anlamda eksiksiz dünya markası bir ilçe olması için çalıştıklarını kaydetti. Ürgüp Belediyesi tarafından içme suyu, kanalizasyon ve doğalgaz altyapı çalışmalarından sonra planlanan sıcak asfalt çalışmaları ile büyük mesafe katettiklerini belirten Başkan Yıldız, şimdiye kadar yaptığımız çalışmalarla ilçemizin uzun vadeli sorunlarını çözüme kavuşturduk. Şimdiden sonra da üst yapıda çok önemli projelere imza atacağız dedi.

Kahvaltının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldız, Basın mensupları ile birlikte Ürgüp'te yapımı tamamlanan yatırımları yerinde incelemek ve fikir alış verişinde bulunmak üzere belediye garajına, ardından da Dağıstanlı sokak düzenleme projesine giderek çalışmalarla ilgili müteahhitten ve Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarından bilgi aldı.

Yapımı tamamlanan sıcak asfalt yollarda ve parklarda da incelemelerde bulunan heyet, Devlet Hastanesi yanındaki yolda yapılan çalışmaları da inceledi.

Son olarak çevre yol kenarındaki 15 Temmuz şehitler parkını gezen Nevşehir ve Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve üyeleri ile Nevşehir'de görev yapan Ulusal Ajans temsilcileri ile yerel haber sitesi yönetici ve çalışanları inceleme gezisini tamamlayarak Ürgüp'ten ayrıldı.

Katılan tüm basın mensuplarına teşekkür eden Yıldız, gazetecilerle bir araya gelmenin fikir alışverişi açısından önemli olduğunu, katılımları nedeniyle herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini ifade etti.

 

Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
PAPATYA

PAPATYA

GÖSTERİMDEKİ PROGRAM

KOMEDİ - DRAM

  HER GÜN: 13:30 - 19:30 SEANSLARINDA

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

 GELECEK PROGRAM

YENİ YIL TEHLİKEDE

KOMEDİ -AİLE

05 OCAK 2018

19 OCAK AYI KARDEŞLER SİRKTE CURCUNA

26 OCAK BOBİ DİKENLERİN GÜCÜ ADINA

İLETİŞİM: 0 384 341 49 39

 

 


 

 

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU