Fahri YILDIZ - Ürgüp Belediye Başkanı


1955 yılında Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Boyalı Köyünde doğdu. İlkokul tahsilini köyünde tamamladıktan sonra 1967-1968 Öğretim yılında Nevşehir İmam Hatip Lisesine okulun ilk öğrencilerinden olarak başladı. 1975-1976 Eğitim Öğretim yılında liseyi bitirdi. Lise dönemi yıllarında Nevşehir Milli Türk Talebe Birliği çalışmalarına katıldı. Akıncılar teşkilatının Nevşehir yapılanmasında yer aldı. Liseden sonra 1 yıl olmak üzere Ürgüp Esbelli Camii'nde İmam - Hatiplik yaptı.

1976-1977 döneminde Kayseri Yüksek İslam Enstitüsüne kaydoldu. Üniversite tahsilini bu okulda 1982-1983 Öğretim yılında tamamladı. Yüksek öğretim eğitimi sırasında Kayseri Akıncılar derneği faaliyetlerine bilfiil katıldı. Mezuniyetten sonra Kayseri İncesu Karakoyunlu Camii'nde İmam - Hatiplik yaptıktan sonra 1983 yılında Hatay / İskenderun Barbaros Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başladı, aynı okulda Öğretmenlik yanında Yöneticilik görevlerinde bulundu. Daha sonra Kırşehir Çiçek Dağı - Çankırı Orta ve Kocaeli Kandıra İlçelerinde Öğretmenlik ve Yöneticilik yaptı.

Kocaeli Kandıra Memur-Sen Sendikası kuruluşunda görev aldı. Daha sonra tayin olmak suretiyle Nevşehir İli Ürgüp İlçesi Türkan Diker İlköğretim Okulu - Ortahisar Beldesi Fatih İlköğretim Okulu - Okullarında Öğretmenlik ve Yöneticilik yaptıktan sonra en son Ürgüp Lisesi Müdürlüğüne atandı. Bu görevleri sırasında Memur- sen'e bağlı Eğitim-Bir- Sen Sendikasının Nevşehir Yönetim Kurulu Üyeliğinde Mali İşler sorumlusu olarak çalıştı.

Görevi esnasında 2009 yerel seçimlerinde Ak Partiden Ürgüp Belediye Başkan Adayı gösterildi. Seçimi büyük bir farkla kazanarak 5 yıl süre ile altyapı başta olmak üzere bir çok yatırımı hükümetimizin desteği ve gücüyle hayata geçirdi. Devralınan hizmet, Cumhuriyet Halk Partisinden devralınmıştı. Ekibiyle birlikte Belediyeyi düze çıkarmayı başardı. 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden Ak Partiden aday gösterilerek bir çok olumsuz etkene rağmen seçimi kazanan iki ilçeden biri olma başarısını gösterdi.

Halen Ürgüp Belediye Başkanlığı görevinin yanında Sağlıklı Kentler Birliği Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği, UCLG MEWA Konsey Üyesi, Ürgüp'ün tanıtımı amaçlı Ürgüp Tanıtım Vakfı ( ÜRTAV) kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlerine devam etmektedir.

Evli ve 4 çocuk babası olan Fahri Yıldız, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 

FOTO GALERİ
Online İşlem Merkezi
Hava Durumu
Nöbetçi Eczane
Sinemada Bu Hafta
Bahtiyar Bahtı Kara

BAHTİYAR BAHTI KARA

 

Özet ve Detaylar
Annesi yüzünden 36 kez 'evlenememiş' olan Bahtiyar Hoca bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır.
Bunun için de engel tanımayacaktır!Filmin yönetmenliğini Ergin Yılmazer yaparken senaryo ise İbrahim Bakırhan ve Kadir Maraşlı’ya ait.
Filmin kadrosunda ise Kadir Çöpdemir, Yeşim Salkım, Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Ferdi Sancar, Duygu Çelebi, Gülnihal Demir, Mustafa Şen, Yaşar
Uzer, Yasemin Tunca yer alıyor.

RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE AKŞAM SİNEMA GÖSTERİMİ SAAT 21:30'A ALINMIŞTIR.

DİKKAT: Filmde 13 yaş sınırı vardır

BAHTİYAR BAHTI KARA


HER GÜN: 13:30 - 21:30

İLETİŞİM: 0384 341 49 39

 

HER GÜN

ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONUNDA

13:30 - 21:30 SAATLERİNDE

 


 

 

GELECEK PROGRAM

GARFİELD

 ÜRGÜP BELEDİYESİ SİNEMA SALONU

 0 384 341 49 39